Sınırsız Dizi Film Oyun Torrent indir, Torrent Download

Torrent Nasıl Kullanılır ?

 • 1 sene önce, Kreyzi tarafından yazılmıştır.
 • 12 Yorum

Merhaba arkadaşlar. Size torrentin ne olduğunu nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacam.

Öncelikle torrent kısaca dosya paylaşım servisidir. Filmleri, oyunları, dizileri rahatlıkla bulabileceğiniz büyük bir denizdir. Torrentte asıl mantık şöyle işler, siz 1 dosya indirirsiniz. İndirdikten sonra bunu seed etmeye devam edersiniz. Böylelikle sizden sonra indirecek olan kişi hızlı bir şekilde dosyayı indirebilecek.

Torrent ile İlgili Bazı Terimler

Seed: indirdiğiniz dosyayı programın ekranından kaldırmadan upload etmeye devam etmenize verilan addır.

Ratio: indirdiğiniz dosya boyutu ile bu dosyayı upload ettiğiniz boyutun birbirine oranıdır.

Download: Torrent sistemi aracılığı ile dosya indirme işlemine verilen isim.

Leech ve Leecher: istenmeyen elemanlardır. bunlar torrent dosyasını indirip asgari seviyede seed eden veya hiç seed etmeyen kişilerdir. sistemin işleyişini bozan, dosyaların diğer kullanıcılar tarafından yavaş indirilmesine neden olan kişilere verilen isimdir. (böyle biri olmaktan uzak durun Torrent Nasıl Kullanılır ?

hit & run: dosyayı indirip anında listesinden kaldıran kişilerin yapmış oldukları olaya verilen isimdir. torrent dünyasının lanetlediği kişilerdir. Torrent Nasıl Kullanılır ?

 

Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle torrentten dosya indirebilmemiz için bir program indirip yüklememiz gerekiyor. Benim kullandığım ve tavsiye ettiğim program Utorrent programıdır.

Utorrent programını indirmek için tıklayınız.

Programı indirip bilgisayarımıza kurduktan sonra önümüze böyle bi ekran gelecek:

Şimdi gelelim torrentten dosya indirmeye. Öncelikle sitemizde bulunan konulardan indirmek istediğiniz bir dosyayı belirleyin. Konu içinde bulunan ‘torrent indir’ butonuna basarak bilgisayarınıza torrent dosyasını indirin. İnen dosya utorrent programının simgesi ile aynı şekilde görünecektir.

Bu dosyaya çift tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir:

Bu ekranda görmüş olduğunuz gibi dosyanın kaydedilecek yeri, dosya ismini belirleyebiliyoruz. Ayrıca Resimdeki gibi bir ekran geldiği zaman torrent programının içinde 1′den fazla ‘how i met your mother’ dizisi bölümü olduğunu görüyoruz. Eğer ki değişiklik yapmadan hepsini indirmek istiyorsanız dosyanın ineceği yeri ‘farklı kaydet’ sekmesinden belirleyip tamam’a tıklıyoruz. Ama eğer özellikle istediğiniz belirli bölüm veya belirli bi dosya var ise ‘hiçbirini seçmededikten sonra istediğimi dosyanın yanındaki ‘tik’ yerini işaretleyip tamam diyoruz.

 

Bunları yaptıktan sonra indirmek istediğimiz dosya inmeye başlayacaktır ve aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır:

 

Ekranda anlayabileceğiniz gibi dosyamız inmeye başlamış demektir. İndirme işlemi bittikten sonra dosyalarınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

——

Ama unutmayın ki torrent ağının en büyük dayanağı seed etmek yani sizin dosyaları upload etmenizdir. Bu yüzden dosyanız indikten sonra programı kapatmamanız ve dosyayı listeden kaldırmamanız diğer kullanıcılar için önem arz etmektedir. En azından indirdiğiniz 1 dosyayı minimum 3 gün seed etmeniz ücretsiz olarak yararlandığınız bu sisteme şükranlarınızı sunmanız anlamına gelir.

——-

Evet hepsi bu kadar iyi günler dilerim. Takıldığınız bir konuda mail adresimizden yardım talep edebilirsiniz.

 

Önemli not: bu yazı sadece bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcıların indirdikleri dosyalar yüzünden zarar görmeleri veya telif haklarını ihlal etmeleri gibi durumlarda Torrentindir1.Com sitesi sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk kullanıcılara aittir.

 1. Owolokko diyor ki:

  Mediaget le indirince napıcazz

  • Kreyzi diyor ki:

   normal inen exe dosyasının kurulumunu yapın. zaten o ara mediaget programını bilgisayarınıza kuracaktır. sonrasında torrent dosyası otomatik olarak mediaget ile tanımlı şekilde inmeye başlayacaktır.

   tabi bu dediğim bizim sitemizden indirdiğimiz şekilde işleyen yoldur. her konuda bulunan mediaget butonu o konuya ait torrent dosyasını içeriyor.

 2. hasan diyor ki:

  ben max payne 2 indirmeye çalışırken 6.5 durduuu.Biraz bekledim devam etmedii kb hızını da göstermedii

  • Kreyzi diyor ki:

   seederlarla ilgili değildir büyük ihtimal bağlantınızda bir sorun vardır.

   ayrıca konu altına yazarsanız daha sağlıklı olur hocam.

 3. hasan diyor ki:

  2 tane pc de de denedim ama olmadıı lütfen bir fikir ver

 4. mehmet diyor ki:

  indirdim ama utorrent çalışmadı fifa14 indirmek istiorum ama indiremiom lütfen yardımcı olun

 5. furkan diyor ki:

  hani torrent indirdikten sonra gönderiliyor diye bişey geliyor ya bu mu seed?

 6. Berkay diyor ki:

  Ben Ors must die 2 indirdim bekledim yükledi dolan yerde seeded yazdı ve çift tıkladım açıldı kurulu olan yer ordan uygulamayı açmaya çalıştıgımda diske yaz dedi bunu nasıl çözebilirim acaba ?

Bir Yorum Yazın


7 + beş =